portál o slovenskom dizajne
začiatok
24 Okt 2011
koniec
30 Okt 2011
Uzávierka registrácie na workshop
12 Okt 2011 23:59
Oznámenie všetkým uchádzačom o účasti na workshope o výsledku
15 Okt 2011
kde
Galéria FreeDom
A. Hlinku 4, 900 84 Báhoň
Báhoň
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

TypoTopo

V týždni od 24. 10. do 30. 10.2011 organizuje občianske združenie Poster v Galérii FreeDom v Báhoni medzinárodnú typografickú dielňu pre študentov vizuálnej komunikácie z krajín Vyšehradskej štvorky pod názvom TypoTopo. Workshop budú viesť trajamladí odborníci v oblasti dizajnu písma a typografie Áron Jancsó (HU), Ondrej Jób (SK) a Ján Filípek (SK), ktorí z 39 prihlásených účastníkov vybrali 15 študentov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, ako aj Slovinska.

Vo štvrtok 27. októbra 2011 od 15:00 organizátori pripravili prednáškové popoludnie s názvom TypoTopo Talks, ktoré je voľne prístupné pre verejnosť so záujmom o vizuálnu komunikáciu, dizajn, písmo a súčasnú kultúru.
Prezentácie v anglickom jazyku sa budú konať v prednáškovej miestnosti č. 135 v budove Vysokej školy výtvarných umení na Hviezdoslavovom námestí 18 v Bratislave.
Blok prednášok je venovaný profesionálnym grafickým dizajnérom z viacerých krajín: Tomasz Bierkowski (PL), Filip Blažek (CZ), David Březina (CZ), Samuel Čarnoký (SK), Nikola Djurek (HR), Andrej Krátky (SK), Marcus Sterz (A), Serfőző Péter (HU) a Aljaž Vindiš (SI).

V sobotu 29. októbra 2011 od 17:00 hod otvoria organizátori a účastníci workshopu v Galérii FreeDom výstavu a párty, na ktorej bude prezentovaný priebeh a výsledky workshopu – lettering, fonty, specimeny, kaligrafie.

Výsledky workshopu TypoTopo budú ďalej prezentované v sérii výstav nazvanej TypoTopo Tour. Prvou zastávkou po Galérii FreeDom v Báhoni bude výstavný a informačný bod Satelit (Dobrovičova 3, Bratislava), 22. – 27. 11. 2011. Neskôr sa výstava bude prezentovať v krajinách Vyšehradskej štvorky i za jej hranicami.

TypoTopo nadväzuje na úspešný projekt združenia „Rural Poster” z roku 2009, ktorý bol zavŕšený putovnou výstavou kolekcie plagátov.
Občianske združenie Poster vzniklo v roku 2000 a pripravilo viaceré projekty v rámci Trienále plagátu Trnava. Od roku 2009 pod vedením predsedu združenia, Roberta Parša, s blízkym okruhom spolupracovníkov organizuje v Báhoni nezávislé akcie zamerané na grafický dizajn a plagát. Organizátormi workshopu TypoTopo sú Robert Paršo, Mária Rišková, Viera Levitt a Juraj Blaško.

blog comments powered by Disqus