portál o slovenskom dizajne
altpopisobrazku

NIE SME TU SAMI

„O časopisoch, ktoré menia spoločnosť“

Self–2014 je ďalším ročníkom festivalu o grafickom dizajne a vizuálnej komunikácii. Tento rok sa festival predstaví vo svojej rozšírenej podobe a počas troch dní uvedie pestrý program v podobe prednášok, prezentácii a workshopov pre široký okruh verejno...

altpopisobrazku

Designblok je mezinárodná prehliadka designu založená v roku 1999. Predstavuje aktuálne novinky svetového a domáceho designu v najvýznamnejších pražských obchodoch a galériách. Tento rok sa bude konať v dňoch od 7. do 12. októbra. 

altpopisobrazku

Slovenské centrum dizajnu vyzýva kurátorov, dizajnérov, dizajnérske štúdia a školy k predkladaniu výstavných projektov do Výstavného a informačného bodu SATELIT na rok 2015. 

altpopisobrazku

V dňoch 27. a 28. septembra bude prebiehať ďalší už desiaty ročník grafickej konferencie SPLASH 2014 v ČZU v Prahe. Po oba dni na návštevníkov čaká množstvo prednášok a workshopov ako na 2D tak 3D zameranie. Aj tento rok samotnú akciu doplnia zaujímavý showroom a plno prekvapení.

altpopisobrazku

Svetelné instalácie v uliciach, na námestiach, v mestských parkoch aj na vodnej hladine Vltavy, videomappingy na významné pražské budovy a pamiatky, nové technológie a nespútaná kreativita umelcov z celého sveta – nie len to sľubuje druhý ročník nejväčšej kultúrnej akcie v ČR, festival svetla SIGNAL.

výroba modelov a prototypov
Eva Hegedűsová
jewelry
Mgr. art. Lucia Pidová - Frimerová
graphic
architecture

Metthew Carter o typeface-och ako Verdana, Georgia and Bell Centennial.

Hugh Herr buduje novú generáciu bionických končatín. O robotických protézach inšpirovaných...

The Genius of Design 01 - Ghosts in the Machine

Dassault Systemes Design Challenge 2014 - Prague Experience