portál o slovenskom dizajne
altpopisobrazku

Už čoskoro sa môžeme tešiť na 2. ročník módneho pochodu. Ideou Fashion marš! je prezentácia kolekcií a aktuálnej tvorby súčasných dizajnérov a mladých značiek priamo v uliciach hlavného mesta. Tohtoročného mašírovania sa zúčastnia Lenka Sršňová, Dana Kleinert, Zlatica Hujbertová, Andrea Pojezdálová, Buffet cl...

altpopisobrazku

Aj tento rok predstavil Medzinárodný veľtrh Salone del Mobile v Miláne (8. - 13. apríl 2014) nové trendy v dizajne. Päťdedsiaty tretí ročník bol veľmi úspešný, prišlo až 357.212 návštevníkov zo 160tich krajín sveta.

Katalóg Salone Satellite nájdete tu.

altpopisobrazku

Ústredie ľudovej umeleckej výroby Bratislava od roku 2000 pravidelne organizuje súťaž s názvom Kruhy na vode; s presvedčením, že remeselný dizajn, dizajn orientovaný na remeslo, teda dizajn podčiarkujúci kultúru ručnej výroby úžitkových a dekoratívnych predmetov je v súčasnej dobe hybnou silou inovácií aj pre...

altpopisobrazku

Galéria Jána Koniarka v Trnave, Slovenské centrum dizajnu v Bratislave v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave vypisujú súťaž na vytvorenie jednotného vizuálneho štýlu 9. ročníka Trienále plagátu Trnava 2015.

Súťaž je určená skúseným výtvarníkom, štúdiám a reklamným agentúram.

altpopisobrazku

Spovedali sme multitasking textilnú dizajnérku, absolventku VŠVU a zakladateľku slovenskej značky Puojd - Michaelu Bednárovú. Tvrdohlavá idealistka nám prezradila napríklad aj to ako vníma dizajn na Slovensku či na čom momentálne pracuje.

interview
výroba modelov a prototypov
elena pataky
architecture
Simona Blašková
product
interior

The Genius of Design 01 - Ghosts in the Machine

Dassault Systemes Design Challenge 2014 - Prague Experience

Dokumentárny film o fraktáloch.

URBAN MARKET 2013 (Winter Edition), 06. - 08.12.2013 - predajná výstava česko-slovenskej m...