portál o slovenskom dizajne
altpopisobrazku

Výrobné centrum RogLab v Slovinsku a Open Style Lab z MIT (Massachusetts Institute of Technology) v USA pozývajú dizajnérov a konštruktérov aby sa zúčastnili medzinárodného kolaboračného workshopu DESIGN (DIS)ABILITY. Je zameraný na dizajn, postihnutie a asistenčné technológie. Bude sa konať od 30. marca do 3...

altpopisobrazku

V prvú februárovú nedeľu ožije Stará tržnica maďarským dizajnom. Projekt Visegrad Markets tu v spolupráci s budapeštianskym dizajnovým trhom WAMP predstaví tvorbu viac ako 60 maďarských dizajnérov.

altpopisobrazku

Po dvojročnej prestávke vypisuje Slovenské centrum dizajnu v spolupráci s Ministerstvom kultúry SR a za spoluúčasti Ministerstva hospodárstva SR a Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR dvanásty ročník celoštátnej súťaže dizajnu Národná cena za produktový dizajn 2015. Po prvýkrát v histórii súťaže sa...

altpopisobrazku

Trenčianske múzeum sa rozhodlo vyhlásiť súťaž na vytvorenie nového loga. Súťaž bude prebiehať od 13.1. do 9.2.2015. Vyhlásenie výsledkov by malo prebehnúť 16.2.2015.

altpopisobrazku

Identifikácia premenlivých vlastností mesta, hľadanie nových spôsobov ich mapovania a interpretácia  grafických notácií do priestorových štruktúr, predstavuje hlavné zámery výstavného projektu s názvom Urbánne organizácie. Projekt je koncipovaný na rozhraní umenia, nových technológií a urbánneho výskumu. 

výroba modelov a prototypov
Cocopinda
fashion
M.F.A. Dominika Lehocká
product
Jakobsen Design™
product
Peter Pajunk
graphic

Prvý ročník dizajnérskej prehiadky Prague Design Week 2014

Dokument o budúcnosti oblečenia.

Performance a workshop Marcel Holubec W - Privée v novom podzemí Východoslovenskej galérie...

Metthew Carter o typeface-och ako Verdana, Georgia and Bell Centennial.