portál o slovenskom dizajne
altpopisobrazku

Vieš programovať, robíš grafiku, vedel by si vymyslieť počítačovú hru? Poskladaj tím a skús vytvoriť hru za 48 hodín. Tému, na ktorú budeš tvoriť, prezradíme až na mieste!

altpopisobrazku

SELF–2016 je piaty ročník nezávislého festivalu grafického dizajnu a vizuálnej kultúry, ktorý sa už tradične odohráva každý rok v inej podobe – či už sú to prednášky, diskusia alebo exkurzia. Tento ročník to bude letná škola s medzinárodným zložením. Počas piatich dní povedie päť profesionálov jednodňové work...

altpopisobrazku

Výstava bakalárskych a diplomových prác absolventov štúdia dizajnu na FU TUKE v akademickom roku 2015/16 sa koná vo Východoslovenskej galérií v Košiciach a potrvá do 30.6.2016.

altpopisobrazku

Štvrtý ročník Stretnutia dizajnérov (Meeting of European and Central Eastern European Designers) MEED 2016 sa konal v dňoch od 10. apríla do 15. mája 2016 a prezentoval práce českých, poľských maďarských a slovenských dizajnérov. Bol súčasťou jedenásteho ročníka Madeinhungary v Budapešti.

altpopisobrazku

V máji privíta Praha tretí ročník Prague Design Week, ktorý v Kafkovom dome pri Staromestskom námestí predstaví aktuálne tvorbu a proces vzniku diel viac ako 90tich českých aj zahraničných dizajnérov, návrhárov, remeselníkov alebo študentov dizajnu. Jediná jarná dizajnérska prehliadka v Čechách sa uskutoční p...

výroba modelov a prototypov
Mgr. art. Lucia Pidová - Frimerová
web
Mgr. Maroš Grescho
product
Dominik Szabo
industrial
Bc. Peter Urban
graphic

Video credits: Réžia / Strih / Kamera: Patrik Gubiš Koncept / Produkcia / Styling: Zuza...

Katedra vizuálnej komunikácie na Vysokej škole výtvarných umení

Katedra textilnej tvorby na Vysokej škole výtvarných umení

Katedra architektonickej tvorby na Vysokej škole výtvarných umení