portál o slovenskom dizajne
altpopisobrazku

Tretí ročník Stretnutia dizajnérov (Meeting of European and Central Eastern European Designers) MEED 2014 sa bude konať v dňoch od 3. októbra do 23. novembra 2014. Ak si oddaný/á interiérovému dizajnu, tento rok môžeš v Budapešti reprezentovať slovenský dizajn aj ty!

altpopisobrazku

Slovenské design štúdiá ALLT a MEJD vás pozývajú, aby ste si prišli vyrobiť festivalové drevené sandále GETA podľa vzoru tradičných japonských sandál geishí a samurajov. Štýlové tvary si môžete upraviť podľa svojich predstáv alebo sa inšpirovať niektorým z ich prototypov.

altpopisobrazku

Staňte sa aj vy jeho súčasťou! Ak ste čo i len trošku kreatívec, predajca čohosi nápaditého, kvalitného, či ste dizajnér, handmadeista, návrhár, fešnista, vymýšľač, umelec alebo hocikto, kto chce byť súčasťou Urban Marketu 2014 (Summer Edition) a teda aj festivalu GRAPE.

altpopisobrazku

Slovenské centrum dizajnu ponúka možnosť prezentácie výstavného projektu vo Výstavno-informačnom bode Slovenského centra dizajnu - Satelit v termíne 9.7. – 31.8.2014. 

altpopisobrazku

Témou 19. ročníka súťaže Mladý obal bolo TAKE AWAY. Víťazi dvoch kategórií súťaže a ďalší ocenení prevzali svoje ceny na slávnostnom vyhlásení, ktoré sa konalo v piatok 30. mája vo Veľkej sále Novomestskej radnice v Prahe.

výroba modelov a prototypov
Peter Pajunk
graphic
Mgr. Lucia Olexik
graphic
Media Creative Production
graphic
Ing. Maroš Em
graphic

Metthew Carter o typeface-och ako Verdana, Georgia and Bell Centennial.

Hugh Herr buduje novú generáciu bionických končatín. O robotických protézach inšpirovaných...

The Genius of Design 01 - Ghosts in the Machine

Dassault Systemes Design Challenge 2014 - Prague Experience