portál o slovenskom dizajne
začiatok
27 Jun 2011
koniec
06 Jul 2011
prednáška Peter Gero
27 Jun 2011 19:00
čas
10:00
kde
Hurbanove kasárne a fakulty STU
Bratislava
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

Medzinárodný architektonický workshop v Bratislave!

Atraktívna lokalita, atraktívna budova, aktuálna mestská téma, kvalitné prednášky, nenechajte si to ujsť a príďte sa pozrieť osobne. Študentská organizácia Best Bratislava (Board of European students of Technology ) a združenie Archzone vás pozývajú na osem dní venovaných architektúre, dizajnu študentom pod názvom Build it smART!

Podujatie sa koná v Bratislave v čase od 27. júna do 6. júla 2011 pod záštitou STU a Ministerstva kultúry. Jeho súčasťou je medzinárodný architektonický workshop pod vedením bývalého hlavného architekta mesta Hamburg Dipl. Ing. Petra Gera a významných slovenských architektov. Workshopu sa zúčastnia študenti zo 14 európskych krajín. V tímovej spolupráci so slovenskými študentami sa budú zaoberať aktuálnou bratislavskou témou: „Čo ďalej s Hurbanovymi kasárňami“. Mladí ľudia ponúknu svoje vízie, názory a riešenia na danú tému. Výstupy z workshopu budú prínosom pre obyvateľov Bratislavy a dotknutých inštitúcií. Mladým ľuďom nie je jedno kde žijú, dokonca to nie je jednom ani študentom z Talianska, Španielska, Turecka, Srbska, Chorvátska, Holandska, Švédska, Moldavska, Ruska, Poľska, Macedónska, Belgicka, Nemecka a Litvy, ktorí sa tu zdržia iba chvíľku a svojimi nápadmi prispejú k oživeniu mesta. V neposlednom rade kurz podporí komunikáciu medzi zahraničnými a domácimi študentami a ukáže im Bratislavu inými očami.

Počas prvých štyroch dní sa budú konať prednášky otvorené pre širokú verejnosť na pôde STU a v samotných Hurbanovych kasárňach. Prednášky budú prebiehať v blokoch ako sú zelená, digitálna, solárna architektúra a nové trendy v oblasti navrhovania budov. Garantom akademickej prednáškovej časti je je prof. Ing. Dušan Petráš, PhD.

27.6.2011 priamo v Hurbanovych kasárňach o 19.00 hod. nás svojou prednáškou poctí Peter Gero a nasledovať bude jazzový večer s Petrom Lipom.

O budúcnosti kasární sa doteraz veľa nehovorilo. Práve toto podujatie má upútať pozornosť na tento objekt, momentálne opustený a patriaci Ministerstvu kultúry. Aká bola jeho minulosť a aké sú s ním plány do budúcnosti? Na tieto otázky nám zodpovedajú odborníci na verejnej diskusii ( 27.6.2011, Hurbanove kasárne, 16.h. ) – hlavná architektka mesta Ingrid Konrád, Štefan Holčík, architekti Andrea Bacová a Ján Bahna a zástupca z Ministerstva kultúry.

30.6.2011 (Hurbanove kasárne, 19.h.) na Winetecture party si môžete v kasárňach vypočuť slovenských architektov, ktorí predstavia svoju tvorbu. Sprievodnou akciou je výstava mladých priemyselných dizajnérov z Česka a Slovenska.

Komplex Hurbanovych kasární sa nachádza na atraktívnom mieste v centre Bratislavy. Bol využívaný na vojenské účely od roku 1862, kde sa v rôznych podobách prejavovala aj kultúrna funkcia, ktorá bola ukrytá pred zrakom verejnosti. Zámerom tohto workshopu je prinavrátenie kultúry do areálu a jeho otvorenie verejnosti. No ale nechajme sa prekvapiť, čo všetko dokážu študenti vymyslieť. Výstupy workshopu si budeme môcť pozrieť na putovnej výstave, bulletinoch, CD nosičoch a na našich web stránkach.

Viac informácii nájdete na www.hurbanovekasarne.eu.

blog comments powered by Disqus