portál o slovenskom dizajne
Víťazi Mladého obalu 2014
pridané
06 Jun 2014
napísal/a
info

posledné články
sharuj googli
likuj

Víťazi Mladého obalu 2014

Témou 19. ročníka súťaže Mladý obal bolo TAKE AWAY. Víťazi dvoch kategórií súťaže a ďalší ocenení prevzali svoje ceny na slávnostnom vyhlásení, ktoré sa konalo v piatok 30. mája vo Veľkej sále Novomestskej radnice v Prahe.

V kategórii vysokoškolských študentov a dizajnérov do 30 rokov, v ktorej sa zúčastnilo cez 400 súťažiacich, obsadil 1. miesto Michal Marko z Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne za papierovú nádobu na jedlo z biodegradovateľného materiálu. Na ďalších miestach sa umiestila Petra Vlčková za prenosný box pre zber použitých injekčných striekačiek a Ondřej Elfmark s  Jakubem Lekešem.

V kategorii Študentov stredných a vyšších odborných škôl, do ktorej sa zapojilo cez 300 súťažiacich, sa víťazkou stala Anna Navrátilová, študentka VOŠ Hellichova s take away obalom na jednu porciu psieho krmiva a vody na cesty. Na ďalších miestach sa umiestila Andrea Bimková a Kateřina Hrubá.

Cenu Czechdesignu si odnieslo duo Barbora Moravová a Adrian Jansa, Cenu Slovenského centra dizajnu Šimon Kern a špeciálnu Cenu poroty Zuzana Jirkalová.

blog comments powered by Disqus