portál o slovenskom dizajne
Hubárska sezóna skončila, novembrovú bratislavskú obálku zdobí Čierny dážď
pridané
19 Nov 2014
napísal/a
info

obalka je farebná obálka plná kultúrneho obsahu, ktorú si môžeš každý mesiac zobrať zadarmo domov na vybraných  miestach v Bratislave. Na jej obale nájdeš každý mesiac inú maľbu od šikovných slovenských maliarov, vnútri zas krásny plagát formátu A2, ktorý pre teba prichystal niekto z domácej ilustrátorskej...

web
sharuj googli
likuj

Hubárska sezóna skončila, novembrovú bratislavskú obálku zdobí Čierny dážď

V A4 – priestore súčasnej kultúry už obálky nezoženiete, nahradil ho Francúzsky inštitút. Aké ďalšie zmeny nastali pri druhom vydaní obalky?

Okrem nahradenia A4 – priestoru súčasnej kultúry ako odberného miesta Francúzskym inštitútom je najviditeľnejšou zmenou maľba na prednej strane obálky. Po hubách Andreja Dúbravského prichádza Lucia Tallová, ktorá dala novembrovému vydaniu trochu temnú, upršanú atmosféru.

Lucia Tallová (http://www.luciatallova.sk) je okrem iného finalistkou súťaže VÚB Maľba roka 2010. V roku 2011 absolvovala štúdium v ateliéri prof. Ivana Csudaia na VŠVU. Má za sebou viacero domácich i zahraničných výstav, získala ocenenie Strabag Artaward International - Award of Recognition.. Je spoluzakladateľkou SODA gallery o.z., galérie zameranej na prezentáciu mladého súčasného umenia na Slovensku, kde od roku 2009 aktívne pôsobí ako galeristka a koordinátorka výstavných projektov.

Poznáte Alicu Gurínovú? (http://www.alicagurinova.sk/) Práve pod jej rukami vznikol plagát novembrovej obálky. Sama preferuje skôr analóg a hoci vyštudovala animáciu, svoje videnie sveta premieta najčastejšie do streetartu a ilustrácií. Na základe jej vlastných zážitkov z cudzích krajín vznikli výstavy Portugal Sketchbook a Morocco Sketchbook, z ktorých tú druhú ste mohli vidieť vystavenú v KC Dunaj. Alica sa nebráni ani spoluprácam, či už so slovenskou značkou Retart alebo producentom Stratasoulom na obale albumu Luvly Isles.

Rodená Bratislavčanka Lucia Jesenská (http://jesenska.com) prevzala štafetu po Petrovi Sitovi a vytvorila k novembrovej obalke čarovný photoshooting. Kráľovná slovenských profilov na Instagrame skrášľuje prostredníctvom série Morning stories deň tisíckam followerov, v poslednej dobe však množstvo času a energie investuje do blogu o ľuďoch a ich prostredí s názvom Hemmet.
------------------------------------------------------
OBALKA na teba počká na týchto miestach:
Archbooks, Artforum, Dr. Horák, Ex Libris v SNG, Film Europe, Foxford (Obchodná) Francúzsky inštitút, Gorila Urban Space, KC Dunaj, Kontakt, Panta Rhei, Poľský inštitút, Regal Burger, Slowatch, ŠAFKO, Ticho a spol, TUTO, U Kubistu, Verne

Pre aktuálne info sleduj http://facebook.com/obalkabratislava.

blog comments powered by Disqus